LASTİK TAMİRİ

Güvenli lastik tamiri
Engin rot balans uzman personeli güvenli bir şekilde tekrar yola dönmenizi sağlamak için, eğer tamiri mümkünse lastiklerinizi tamir eder.

Lastik tamiri nasıl yapılır?
Lastik tamiri sırasıyla şu süreci takip eder:

  • Lastikteki deliğin ve lastiğin iç kısmının derinlemesine incelenmesi ve temizlenmesi.
  • Lastiğin hava kaçıran kısmının yamaya hazır hale getirmek için deliğin traşlanması.
  • Lastiğin hava kaçıran kısmının sızdırmazlık katmanının raspalanması.
  • Açılan deliği ve karkası güçlendiren “mantar yama” adı verilen özel parçanın yerleştirilmesi.
  • Son olarak, lastiğin basınçla test edilmesi.

Patlak lastik tamir edilebilir mi?
Lastiğin tamir edilmesi birçok durumda mümkündür ancak, bu işlem uzmanlık gerektirir.

Lastik patlak haldeyken kullanılmadıysa
Lastik hasarı lastiğin sadece sırt kısmındaysa
Lastikte oluşan hasar 6 mm’ yi aşmıyorsa
Engin rot balans  uzmanları patlayan lastiği söktükten sonra, tamirinin mümkün olup olmadığını anlamak için hasarı inceler. lastiğin tamir edilip edilemeyeceği lastiğin durumuna, deliğin boyutuna ve yerine bağlıdır.

Yeni lastik almak mı, patlak lastiği tamir ettirmek mi?
Lastiğinizin patlaması halinde, daha fazla para harcayarak yenisini almak yerine lastiğinizi tamir ettirin! Engin rot balans, eğer mümkünse her zaman lastiğinizi onarır ve lastiğinizin kullanım süresinin uzamasını, lastik maliyetinden tasarruf etmenizi, emniyetli bir şekilde ve endişe duymadan, yeniden yola dönmenizi sağlar.

Siz de hemen size en yakın Engin rot balans servis noktasını ziyaret ederek, lastik tamiri ile ilgili daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Lastiğin patladığı / zarar gördüğü nasıl anlaşılır?
Lastiğiniz inmiş ise patlamış olabilir; fakat başka bir sebeple basıncının düşmüş olması ihtimali de vardır (supapın sızdırmazlığı, jantın paslanması gibi…) Diğer lastiklerinize göre anormal bir hızla iniyor ise bu lastiğin hasar görmüş olduğu anlamına gelir. Çok yavaş inmeye neden olan bir delinme söz konusu olabilir. Her iki durumda da, lastik tamirinin bir uzman tarafından gerçekleştirmesi gerekir.

Lastik tamiri fiyatları
Lastik hasar sorununuz tamir edilebilir bir durumdaysa, Engin rot balans’ ta lastiğiniz tamir edilir; bunun yerine yeni lastik satın alınması önerilmez. Siz de Engin rot balans servis noktasını öğrenip, araç bakım hizmetleri, fiyatları ve kampanyalar hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.